Motor Sürücü Tamiri

 

 

 

 

 

 

 

Alesta Elektronik, Üretim makinelerinizde kullanılan Motor Sürücü Tamiri için sizlere teknik destek veriyor. Endüstriyel makinelerde yaygın olarak kullanılan motor sürücüler zaman içerisinde çevresel faktörler veya şebeke voltajından gelen voltaj dalgalanmaları nedeniyle arızalanabilir.

Bu durumda arızalanan motor sürücünüzü teknik servisimize ulaştırmanız onarım sürecinin başlaması için yeterli olacaktır. Gerekli teknik incelemeler yapıldıktan sonra motor sürücünüzün onarımı için sizlere en şeffaf şekilde bilgi verilecektir. Onarım işlemleri hızla gerçekleştirilerek tekrar kullanımınıza sunulacaktır. AC motor sürücü, Servo motor sürücü arızalarında teknik ekibimizle iletişime geçebilir onarım süreci için detaylı bilgi alabilirsiniz.

        Servo sürücü nasıl çalışır?

  • Kontrol kartı bir komut sinyali gönderir
  • Servo sürücü sinyali alır
  • Servo sürücü, servo motorun hareket etmesini sağlam için düşük güç sinyalini yükseltir
  • Servo motor üzerinde, motor durumunu bir geri besleme sinyali aracılığıyla servo sürücüye ileten bir sensör vardır
  • Sürücü, kontrol panelinden alınan ilk sinyale uyması için voltajın frekansını ayarlar

Bir Servo Sürücüsü genellikle üç ana bileşenden oluşur: güç amplifikatörü, geribildirim cihazı ve kontrol devresi. Güç amplifikatörü, hareket kontrolöründen bir giriş sinyali alır ve servo motoru güçlendirmek için gerekli seviyelere yükseltir. Geribildirim cihazı motorun hızını ve konumunu ölçer ve bu bilgiyi kontrol devresine geri gönderir. Kontrol devresi geri bildirim bilgisini istenen konumla karşılaştırır ve güç amplifikatörü çıkışını buna göre ayarlar. Kontrol devresi genellikle bir oransal kontrol (PID) sistemi kullanır. PID sistemi, motor hızını, konumunu ve torkunu doğru bir şekilde kontrol etmek için kullanılan bir geri besleme kontrol mekanizmasıdır. PID sistemi, hedef konumunuzun gerçek konumundan ne kadar uzak olduğunu ölçer ve bu farka göre motor hızını ve torkunu ayarlar. Bu sayede, servo sürücüsü, motorun doğru bir şekilde konumlandırılmasını sağlar ve sistemdeki diğer bileşenlerin de bu doğru konumda çalışmasını sağlar

Motor Sürücü Nedir?

Motor sürücüleri, mekanik ekipman yüklerini çalıştıran motorlar için ideal olan motor torku ve hızını kontrol etmek amacıyla, ana ac güç kaynağından gelen sabit gerilimi değişken bir gerilime dönüştürmek için kullanılan yaygın teknolojilerdir.

Servo Motor Sürücü Nedir?

Servo sürücü, bir servo motorunu döndürmek için akım ve gerilim üreten kapalı bir devre sisteminin parçası olan elektronik bir cihazdır. Kapalı devre sisteminde bir servo sürücü, servo motor ve geri besleme cihazı vardır, bu sistem analog veya dijital sinyalden komut alır.

AC Motor Sürücü Nedir?

AC motor sürücüleri, asenkron motorların besleme kaynağının frekans ve gerilimini değiştirerek hız kontrolü sağlayan elektronik sürücü devreleridir. Endüstride sıklıkla kullanılan AC motor sürücüleri, hız kontrol sürücüsü, frekans sürücü, inverter, AC sürücü gibi farklı isimlerle adlandırılmıştır.

Perpa Ticaret Merkezi Motor Sürücü Tamiri